Krank Mili Volant Sensörü Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır

Krank Mili Volant Sensörü Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır

Aracınızın en önemli parçalarından biri motor ve motorunuzun düzgün çalışmasını sağlayan krank mili konum sensörü gibi parçalarıdır. Krank mili konum sensörü, krank mili, motor valfleri ve pistonlar dahil olmak üzere motorun birçok hareketli parçasını izleme konusunda önemli bir işe sahiptir. Buradan alınan verilere göre birçok sistem çalışma şekli belirlenmektedir. Kısacası bu parçanın düzgün veri göndermemesi birçok sistemin de düzgün çalışmaması anlamına gelir. Arızalı krank mili volant sensörünün en yaygın görülen belirtisi olduğunu söyleyebiliriz. Krank Mili Volant Sensörü Arızası Belirtileri Nasıl Anlaşılır bu belirtilere bakabilirsiniz. 

Krank Mili Volant Sensörü Arızası Belirtileri

 1. Motor Arıza Lambası Yanıp Sönüyor ise
 2.  Aracınız Zor Çalışıyor İse
 3. Aracınız Çalışmıyor İse
 4. Aracınız Tekliyor ise
 5. Aracınızda Belirgin Performans Kaybı Var ise
 6. Aracınızda Fazla yakıt tüketimi başlamış ise
 7. Aracınız kimi zaman çalışıp kimi zaman çalışmıyor ise
 8. Aracınız sarsıntılı çalışıyor ise

Krank pozisyon sensörü arızasından şüphe edebilirsiniz. Fakat buradaki belirtilerin bir çoğu farklı ateşleme ve yakıt sistemi arızaları tarafından da meydana gelebilir. Aşağıda bazı belirtilerin açıklamasına yer verilmiştir. Göz atmanızı tavsiye ederiz.

Motoru Kontrol Et" Işığı Yanıp Sönüyor

Kötü bir krank mili konum sensörünün en yaygın semptomlarından biri, "motor arıza lambası" ışığınızın yanmasıdır. Sonuçta, ışığın amacı, kaputun altında bir sorun olduğunda size haber vermektir, böylece onu düzeltebilirsiniz. Sonuçta bu lamba yandığında bir profesyonel teknik tamir personeli tarafından krank mili pozisyon sensörü sorunu olsun ya da olmasın kontrol edilmesi şarttır. Motor arıza lambası hakkında daha fazla faydalı bilgi almak isterseniz burayı tıklayınız. 

Aracınızı Çalıştırmakta Zorlanma 

Bir başka büyük belirti aracınızı çalıştırmakta zorlanmanız dır. Aracınızı çalıştırmaya çalıştığınızda, krank mili konum sensörü, krank milinin konumunu ve hızını hemen izlemeye başlar. Bu sensörün kendisinde bir sorun varsa, bu işleme başlamayı durdurabilir ve sonuç olarak motor açılmayı çalışmayı reddeder. Motor beyni gereken ateşlemeyi sağlamaz yakıt pompalamaz. Kısacası marş dinamosu hariç hiçbir motor sistemi devreye girmez. 

 Araç Stop Ediyor Yada Tekliyor

Kötü Krank Mili Konum Sensörünün Belirtileri Yukarıdaki belirti ile aynı çizgide, krank mili volant sensörünüzdeki bir sorun, aracınızın stop etmesine ve / veya teklemesine neden olabilir. Krank mili sinyalinin kesilmesi motorun çalışma sisteminde kesintilere neden olabileceğinden, seyir halinde yaşanabilecek ciddi bir problemdir  Ancak, sinyalin ne kadar süreyle kesildiği ve o sırada ne kadar hızlı sürdüğünüze bağlı olarak sonuçları ve yaşanma şekli değişebilir.

Motor Sarsıntılı Çalışıyor

Kötü bir krank mili volant sensörünün en sık görülen son bir belirtisi, motordan gelen fark edilir titreşimlerdir. Bazıları, motor çalışırken kaputun altından her zaman biraz titreşim geldiğini tahmin edebilir. Bununla birlikte, bu titreşimde şiddetli bir artış fark ederseniz, bu, krank mili konum sensöründeki bir problemin sonucudur. Bu titreşim genellikle yakıt ekonomisi ve güçte ciddi bir düşüşle birlikte gelir. Aracı hareket ettirmek için daha fazla güç ve yakıt gerekecektir.

Krank Mili Volant Sensörünüzle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Arizabilgi.blog olarak, arızalı bir krank mili konum sensörünün en yaygın semptomlarına ilişkin bu kılavuzun, gelecekte sahip olabileceğiniz sorunları teşhis etmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size vereceğini umuyoruz. Bununla birlikte, bu semptomlardan herhangi biri size tanıdık geliyorsa, bir uzmana göz atmanın zamanı gelmiş olabilir. Ayrıca bu yazıya ilave olarak krank mili sensörü neden bozulur daha detaylı bir volant sensörü arızası konumuza buraya tıklayarak mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz

Arızanızı Bize Sorun Aynı Gün Cevaplayalım

Aracınızda yaşadığınız arızaları bize sorarak aynı gün cevap alabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında bulunan yorum bölümüne araç marka ve modeli ile yakıt tipini de belirterek sorularınızı bizlere iletin. Sorunuzun düzgün ve eksiksiz cevaplanması için sorununuzu detaylı olarak anlatmaya gayret gösteriniz. 

Teknik Kaynak : - https://www.fredbeans.com/symptoms-bad-crankshaft-position-sensor-philadelphia-pa/
Önceki Yayın
Sonraki Yayın

Gönderiyi Yazan:

1 yorum:

 1. Mrh benim aracın 2004 megan 2 1.6 benzin LPG li sabah marşa basıyorum araç çalışmıyor fakat LPG düğmesine basılı tutunca çalışıyor

  YanıtlaSil

Sorunuz ve Yorumunuz İçin Teşekkürler. 24 Saat içinde sitemizi tekrar ziyaret ediniz. Cevapları kontrol etmenizi rica ederiz. Sağlıklı Günler.